PYTANIA DO FOTOGRAFA

Jak się zaczęła przygoda/praca i jak długo zajmujesz się fotografią ślubną?

Zauroczenie przyszło w czasach szkolnych (naprawdę było to dawno temu) a wszystko ruszyło od grafiki komputerowej. Miłość do cyfrowego obrazu zmieniła jednak formę, gdy zakupiłem pierwszą pełno klatkową lustrzankę i zestaw obiektywów. Od tamtego czasu nie ma dnia, w którym nie trzymam aparatu w ręku lub nie przeszukuję sieci, czerpiąc inspirację fotograficznych. Pokochałem fotografię, dziś jest to głównie fotografia ślubna.

Częste pytanie – na jakim sprzęcie pracujesz ? (why?)Item

Nie lubię tego pytania – pamiętajcie: sprzęt zdjęć nie robi tylko fotograf.

Druga sprawa to: Najważniejsze w zdjęciach nie są piksele aparatu, marka model czy ceny obiektywów a Wy, szczególnie emocje, które Wam towarzyszą

Czy pracuje sam?

Tak. Ślub jest to bardzo piękna, wyjątkowa uroczystość, jednak wychodzę z założenia a wręcz jestem pewien, że jeden fotograf w zupełności wystarczy aby uchwycić całe piękno tej uroczystości.

Skoro jesteś sam jak zamierzasz uwiecznić przygotowania panny młodej i pana młodego?

Kilka dni przed ślubem, kontaktuję się z parą młodą w celu ułożenia planu dnia. Element ten jest bardzo ważny. Sami wiecie, że na ten dzień czekaliście bardzo długo więc trzeba zadbać o to aby uniknąć stresu i pośpiechu, który tego dnia jest po prostu niepotrzebny. Dlatego też wspólnie z Wami i ekipą video musimy ułożyć plan, w którym czasowo będzie wszystko poukładane. Wasze przygotowania rozłożymy tak aby ze sobą nie kolidowały w tych samych godzinach. Tak abym ja i filmowcy mogli uwiecznić Wasze przygotowania do tego cudownego dnia.

Czy pracujesz tylko na terenie miasta Białystok?

Pracuje głównie na terenie województwa Podlaskiego, miasta Białegostoku gdzie mieszkam, ale dalsze wyjazdy nie stanowią dla mnie żadnego problemu.

Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Warto się spotkać przed ślubem, aby ustalić wszystkie szczegóły ślubu i wesela, poznać Waszą wizję oraz zaplanować sesję plenerową. No i przede wszystkim się poznać, aby lepiej nam się współpracowało. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości można załatwić to drogą elektroniczną. Jednak do spotkania zawsze namawiam.

W jakich godzinach pracujesz w dniu ślubu i wesela?Item

Fotografowanie zaczynam na przygotowaniach, a kończę o godzinie 1:00, zwykle wtedy jest już po wszystkich oficjalnych momentach (tort, oczepiny, podziękowanie dla rodziców), Pracuje maksymalnie 13h.

Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?

Plener ślubny możemy wykonać w dniu ślubu, jednak moim zdaniem szkoda zabierać Was z niepowtarzalnej uroczystości. Wesele macie tylko raz, więc lepiej tej nocy być razem ze swoimi gośćmi, bawić się i szaleć. Preferujesesje plenerowe po ślubie. Wtedy spokojnie i bezstresowo można pojechać nawet w jakieś bardziej odległe miejsce, a atmosfera na sesji jest bardziej spontaniczna.

Kiedy termin jest zarezerwowany dla nas?

Termin zarezerwowany jest w momencie podpisania umowy i wpłaty zaliczki.

Czy posiadam zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Tak. Posiadam zezwolenie wydane przez Archidiecezję Białostocką umożliwiające fotografowanie w obiektach sakralnych.

Czy dostajemy wszystkie wykonane zdjęcia?

Oczywiście, ze tak! Wszystkie dobre zdjęcia dostajecie w wysokiej rozdzielczości na USB

Czy możemy też dostać zdjęcia które nie wyszły, zdjęcia surowe, nie obrobione?

Nie. Stanowczo nie. Zdjęcia, które nie wyszły po prostu – nie wyszły, więc nie ma potrzeby ich oglądać. W drodze selekcji wszystkie te złe ujęcia zostają usuwane oddaje tylko gotowy wyselekcjonowany materiał.

Napisz do mnie