Zdjęcia ślubne z przygotowań narzeczonych – fotografia Białystok

Jak stworzyć piękne zdjęcia ślubne z przygotowań pary młodej? Przygotowania narzeczonych.

Niemalże każda para młoda, organizujączując ślub, stara się zadbać o to, by uwiecznić najważniejsze chwile, wynajmując na ten dzień dobrego fotografa. Coraz częściej sesje obejmują nie tylko scenerię sprzed kościoła czy urzędu stanu cywilnego i sali weselnej, ale też domowe zacisze oraz momenty z przygotowań. To właśnie te sytuacje wydają się najbardziej intymne i rodzinne, a magię przygotowywania do tego wielkiego wydarzenia pięknie widać w obiektywie fotografa. Uchwycenie przejęcia pana młodego i dopinania dosłownie wszystkiego na ostatni guzik stanowi niesamowitą pamiątkę dla zakochanych. Pięknym wspomnieniem będzie szykowanie każdego detalu . Jeśli wydaje ci się, że wszystkie reportażowe sesje ślubne muszą być takie same – nic bardziej mylnego. Istnieje wiele sposobów na to, by wasze zdjęcia, nie tylko ze ślubu, były jedyne w swoim rodzaju!

przygotowania narzeczonych

przygotowania narzeczonych

 

Co musi się znaleźć na zdjęciach z przygotowań?

Największy efekt na zdjęciach z przygotowań robi oczywiście moment szykowania się panny młodej i pana młodego do wielkiego wyjścia. Ważne jest uchwycenie relacji z osobami, które pomagają w tych przygotowaniach – najczęściej są to rodzice, rodzice chrzestni, najlepsi przyjaciele czy druhny. Nierzadko chwile te wypełnione są wzruszeniem, euforią, radością i odrobinę troską… Cała magia tkwi w ujęciu emocji i niezwykłych przeżyć, które towarzyszą rodzicom wydającym lada moment swoją córkę za mąż. Ostatnie rady ojca dla syna i poprawianie muszki uchwycone na fotografii z pewnością za kilka lat przywołają masę wspomnień z tego niezwykłego momentu. Na zdjęciach z przygotowań ślubnych powinien znaleźć się także moment błogosławieństwa pary młodej przez rodziców.

Jest to bardzo ważna chwila, dla niektórych niezwykle wzruszająca dla innych pełna ciepłych uśmiechów. Zanim para młoda stanie na przysłowiowym ślubnym kobiercu, bardzo ważny jest przejazd, najczęściej specjalnie udekorowanym i pieczołowicie wybranym samochodem. Przygotowania ślubne to piękna część reportażu ślubnego. Dobrze jest uchwycić również i te chwile, kiedy panna młoda jadąc do ślubu, po raz ostatni poprawia włosy czy makijaż, a pan młody z przejęciem zastanawia się, jak będzie wyglądała wybranka, ponieważ pierwszy raz w pełnej krasie zobaczy ją dopiero w kościele. Te i inne, podobne kadry, to w zasadzie już standardowe must have fotografii reportażowej z przygotowań do ślubu. A co jeśli wam to nie wystarcza i chcielibyście zrobić to inaczej, oryginalnie i z nutą szaleństwa? Jest na to kilka sposobów!

przygotowania narzeczonych

przygotowania narzeczonych

przygotowania narzeczonych

przygotowania narzeczonych

przygotowania narzeczonych

Bądźcie nietypowi! Zróbcie to inaczej!

Jeśli tradycyjne zdjęcia z przygotowań to nie jest to, czego szukacie, możecie zdecydować się na specjalną sesję ślubną ukazująca przygotowania do tego wielkiego dnia. Dobrze jest wtedy umówić się z fotografem kilka dni wcześniej i zaaranżować sesję zdjęciową na przykład z dekorowania sali lub kościoła. Oczywiście im więcej pomysłów tym lepiej – wspólne wieszanie balonów, stawianie etykietek na stołach, układanie stołów czy wieszanie lampionów na pewno będzie wyglądało bardzo atrakcyjnie. Takie zdjęcia z przygotowań mogą być również elementem popularnej w dzisiejszych czasach sesji narzeczeńskiej, na którą coraz częściej decydują się młodzi. Jeśli macie duże poczucie humoru, możecie zdecydować się na zaaranżowanie zabawnej sesji zdjęciowej ukazującej wasze poznanie i drogę do ołtarza.

Śmieszne miny, tabliczki z emblematami „on mnie zmusił” lub „ona mnie zmusiła” po pierwsze mogą rozładować przedślubne napięcie związane z przygotowaniami, a po drugie wywołają uśmiech na waszych twarzach za każdym razem, kiedy sięgniecie po pamiątkowe zdjęcia. Oryginalne na sesji zdjęciowej z przygotowań do ślubu jest również uwiecznienie elementów zwyczajów ślubnych i tradycji – na przykład popularnego w niektórych regionach „tłuczenia szkła” przed weselem czy tzw. „bram” tworzonych przez znajomych pary młodej. Pomysłów na wykonanie nietypowych sesji zdjęciowych pary młodej również z przygotowań może być bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, co i w jaki sposób chcecie pokazać. Pamiętajcie, że będzie to przede wszystkim pamiątka dla was. 

A więc zachęcam do dzieła, twórzcie piękne zdjęcia. Niech przygotowania narzeczonych wyglądają przepięknie.

Przygotowania ślubne.

 A więc zachęcam do dzieła, twórzcie piękne zdjęcia. Niech przygotowania narzeczonych wyglądają przepięknie.

Artykuł powstał przy współpracy portalu ślubnego Wesele z klasą.

4 komentarze

  1. Też mnie to czeka za niedługo. “Bądzcie nietypowi zróbcei to inaczej” też mam taki plan, ale …. chodze po necie i szukam inspiracji czyli chce zrobić jak ktos inny i to takie błędne koło 🙂 Napewno zrobimy jakieś fajne zdjęcia po całej ceremoni w nietypowym miejscu, żeby nie było sztampowo gdzies nad jeziorem i tyle. ALe tutaj to akurat mam mnóstwo pomysłów i nie wiem na co sie zdecydowac 😛 W kazdym razie całkiem ciekawe zdjęcia tutaj w tym wpisie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do mnie